FC Zalău s-a impus pe terenul Bistriţei

După ce a obţinut în etapa trecută prima victorie din returul acestui sezon pe teren propriu, FC Zalău a reuşit vineri să „spargă gheaţa” şi în deplasare. „Alb-albaştrii” s-au impus cu scorul de 3 – 1 pe terenul penultimei clasate, FC Bistriţa, după ce la pauză scorul a fost 0 – 0.
Gazdele au deschis scorul în minutul 57, prin Daniel Şoimuşan, însă, trei minute mai târziu, zălăuzanii au restabilit egalitatea prin Marius Hosu. Acesta a reuşit „dubla” în minutul 64, ducând scorul la 2 – 1.
FC Zalău a dominat jocul în ultima jumătate de oră, iar scorul final l-a stabilit Florin Istrate, în minutul 90.
După victoria de la Bistriţa, FC Zalău a acumulat 36 de puncte, urmând ca în etapa viitoare să primească vizita celor de la Unirea Dej.